סיפור, זה כל הסיפור. מרצה באילת

סיפור, זה כל הסיפור. מרצה באילת (הגדל)

תשמעו סיפור.

דודתי היא אישה מבוגרת, מעל גיל 80. היא מסוג האנשים שיש להם כסף וגם יודעים ליהנות ממנו. למרות שהגילאים הללו מתאפיינים בחסכנות, שלא לומר קמצנות ושמירה על הכסף דודתי היא אישה מיוחדת שנהנית מכל רגע. השנה, למשל היא נוסעת לטיול באלסקה.

 מזה שנים שאני נוסע לבקר אותה, לראות מה שלומה.

 

השבוע שוב ביקרתי אותה ושקענו לשיחה מרתקת. היא ספרה לי על ההכנות לקראת הנסיעה לאלסקה ושיתפה אותי בהתרגשות. היא ספרה לי עד כמה היא נראית מגוחכת בבגדים טרמיים, "תאר לך דודה זקנה בגטקאס וחולצה טרמית...".

כשיצאתי מדירתה תהיתי מדוע אני כל כך קשוב לסיפורים שלה. מה יש בהם, בסיפורים שעושים אותם כל כך מרתקים שאני רק רוצה לשמוע עוד ועוד.

לאחר חשיבה עמוקה הגעתי למסקנה:   היא יודעת לספר סיפור! זה הכל.

 

נסו להיזכר בסבתא שלכם, בסיפורים שסיפרה, באמא ואבא שסיפרו לכם סיפור. אין ילד שלא זוכר את הסיפורים ששמע. אגב, ילדים מעדיפים לשמוע סיפור חיים של ההורים מאשר סיפור מוקרא מספר או אגדה.

 

הסיבה, סיפור טוב הוא סיפור שמצליח להדביק אותך בהתרגשות של המספר. סיפור טוב מעביר יותר תחושות מנתונים, סיפור טוב מכניס את המקשיב  למקום ולאווירה.

כך גם הרצאה. הרצאה היא סיפור טוב שמעביר גם ידע ומסרים. הרצאה של נתונים ומספרים, בהרבה מהמקרים (ומדובר בהרצאה ולא בפרזנטציה) מפספסת את המטרה שכן נתונים נקלטים יותר טוב ע"י עיון ושינון מאשר בהקשבה.

אני מזמין אתכם להקשיב למגוון הסיפורים של המרצים בחוויה וידע. בפעם הבאה כשתזמינו הרצאה, שאלו את המרצה על מה הוא יספר לכם.

 

אני אבנר נחשון, מנהל חוויה וידע, מאגר המרצים הגדול באילת. אפשר לפנות אלי בכל עת גם לנייד 050-3959895

עבור לתוכן העמוד